USD PLN Wykres i Kurs Dolar Złoty TradingView

Historycznie złoty zwykle traci w okresie wakacyjnym, a dodatkowo w ostatnim czasie na złotego pozytywnie wpływały informacje na temat napływu środków z KPO do Polski. Ten bodziec dla złotego wydaje się być jednak na wyczerpaniu, bez nowych danych, które pokazałyby pozytywny wpływ tych środków. Na ten moment dane PKB za I kwartał z Polski nieco rozczarowały.

Wykres: Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Według zapytanych przez nas analityków walutowych, jest to prawdopodobny scenariusz.

Wydarzenia Dolar USA oraz Złoty

Podsumowując, umocnienie złotego to efekt zarówno czynników globalnych, jak i krajowych, uważa ekspert XTB. Sezonowe wahania mogą prowadzić do korekty kursu w najbliższych tygodniach, jednak długoterminowe perspektywy dla złotego pozostają pozytywne. Kurs dolara przy ekstremalnie pozytywnym scenariuszu dla złotego może nawet obrać za cel minima sprzed 3 lat poniżej 3,70 PLN. – stwierdził Adam Fuchs, analityk Walutomat dla FXMAG. No okey, taki koniec to mogę przeżywać do kwartał, bowiem od początku 2023 roku do połowy marca 2024 roku kurs bitcoina wzrósł o 343%. Jak to wtedy stwierdzono, firma zyskała miano “dewelopera BTC”.

Wykres: Kurs dolara do złotego na przestrzeni lat

Kurs dolara do polskiego złotego we wtorek spadł do 3,91 PLN. To najniższy poziom USD/PLN od ponad miesiąca. Tak tani dolar był tylko przez jeden dzień zeszłego miesiąca i był to 9 kwietnia.

Nie kupujcie akcji MicroStrategy – ostrzega Cramer

Nie wszyscy jednak się zgadzają z tym stwierdzeniem i swój głos sprzeciwu wyraził wczoraj… Jim Cramer. Wcześniej, kurs Martingale Strategii, metoda handlu dolara spadł w marcu nawet do 3,90 PLN. Natomiast w grudniu zeszłego roku cena USD osiągnęła dno na 3,88 PLN.

Zatem, jeśli spadłby tylko o 5 groszy, to byłby najtańszy wobec polskiego złotego od 2021 roku, czyli od blisko trzech lat. Jako argument potwierdzającą słuszność jego racji, wskazał na niestabilność kursu tej kryptowaluty i wspomniał, że niedawno spadła ona poniżej poziomu 58 tys. CrypS.pl – Największy na świecie korporacyjny HODLer bitcoina w ostatnich miesiącach mocno zyskał na giełdzie, dzięki poprawie ogólnej sytuacji na rynku kryptowalut. MicroStrategy zapewnia, że inwestowanie w ich akcje jest lepszym wyborem niż kupno ETF-ów dla rynku spot BTC.

USD/PLN – 5zł za dolara w 2022r?

  1. Przedsiębiorstwo wyemitowało kilka lat temu także swoje akcje MSTR na giełdzie Nasdaq.
  2. – podsumował Daniel Kostecki, główny analityk rynków w CMC Markets.
  3. Jako argument potwierdzającą słuszność jego racji, wskazał na niestabilność kursu tej kryptowaluty i wspomniał, że niedawno spadła ona poniżej poziomu 58 tys.
  4. Nie od dziś wiadomo, że ich wartość rynkowa jest w dużym stopniu skorelowana z tym, co dzieje się w danym momencie z kursem króla kryptowalut.

– zaznaczył Michał Stajniak, wicedyrektor Działu Analiz XTB, odnosząc się do sytuacji kursu dolara do złotego. Możliwe, że już niebawem cena USD będzie najniższa wobec PLN od kilku lat. Jeśli kurs USD/PLN spadnie o raptem kilka groszy, to dolar amerykański wybije nowy wieloletni dołek.

Traderów i inwestorów, którzy odwiedzają nas co miesiąc. I w tym miejscu pojawia się Jim Cramer, znany prezenter telewizyjny, który prowadzi program “Mad Money”. Wczoraj w kolejnym jego odcinku polecił wszystkim inwestorom, by jednak nie kupowali akcji wyżej wspominanej firmy. AvaFx Forex Broker z możliwością szkolenia Twierdzi, że lepiej już nabyć bezpośrednio BTC niż wspierać na giełdzie firmę Saylora. Jak wiadomo, kurs BTC zaliczył w ciągu ostatnich 30 dni korektę o ponad 20% od swojego historycznego ATH, ustanowionego w połowie marca br., co mogło właśnie skutkować spadkiem cen MSTR.

Przekonywano wtedy, że inwestycja w akcje MSTR jest lepszą formą zdobycia udziału w rynku bitcoina niż zakup spotowych ETF-ów. Natomiast wartość akcji MicroStrategy od 2 stycznia br. Skoczyła najwyżej o 180% osiągając tegoroczny szczyt na poziomie 1279 dolarów. Przedsiębiorstwo wyemitowało kilka lat temu także swoje akcje MSTR na giełdzie Nasdaq.

Dla przykładu, gdy pod koniec 2022 roku kurs BTC spadł poniżej 20 tys. Dolarów, Cramer zarzekał się, że to już koniec krypto, że na pewno się nie podniesie i jeśli macie trochę oleju w głowie, to sprzedajcie wszystko co macie. Kurs złotego umacnia się w ostatnim czasie, co jest wynikiem zarówno siły samej waluty, jak i słabości dolara amerykańskiego, uważa Michał Stajniak, wicedyrektor Działu Analiz XTB. Połączenie tych wątków przyniosło efekt gwałtownego ruchu na południe kursu USD/PLN, który został zatrzymany dopiero na wsparciu powyżej 3,91 PLN (dołek z początku kwietnia).

Nie od dziś wiadomo, że ich wartość rynkowa jest w dużym stopniu skorelowana z tym, co dzieje się w danym momencie z kursem króla kryptowalut. Jednak jak zaznaczył ekspert Walutomatu, w krótkim terminie po tak gwałtownej aprecjacji PLN powinno się być przygotowanym na kontrę i tym Elke Wenzler: nawigacja po burzliwych rynkach FX samym korektę. Według niego, obszar wsparcia, do którego teraz dotarł kurs USD/PLN, ma walory bardzo mocnej strefy obronnej. – podsumował Daniel Kostecki, główny analityk rynków w CMC Markets. Najlepsza witryna na świecie, jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane z inwestowaniem.

– czytamy w analizie dla FXMAG od Adama Fuchsa z Walutomatu. To z kolei może oznaczać słabość amerykańskiego konsumenta, niższy wzrost gospodarczy w drugim kwartale oraz otwiera furtkę to działań Fed już we wrześniu w postaci obniżki stóp procentowych. Niestandardowych skryptów i pomysłów udostępnionych przez naszych użytkowników.

Zapytani przez nas eksperci wieszczą, że taka prognoza to prawdopodobny scenariusz dla ceny dolara. – zaznaczył Michał Stajniak, wicedyrektor Działu Analiz XTB. Dolar amerykański osłabił się po danych z USA dotyczących zarówno wolniej rosnącej inflacji niż oczekiwano w ujęciu miesięcznym i postępowi w kontynuacji spadku inflacji bazowej w USA. – skomentował Daniel Kostecki z CMC Markets odnosząc się kursu dolara do złotego. Obecnie, kurs dolara jest na poziomie 3,92 PLN.

Na kurs dolara do złotego wpływają również wypowiedzi członków RPP oraz globalna sytuacja gospodarcza, ocenił ekspert XTB. Słabość USD i oczekiwania co do obniżek stóp procentowych w niektórych bankach centralnych w Europie powinny działać na korzyść złotego w średnim terminie, dodał. Recenzji z urządzeń mobilnych ze średnią oceną 4.9. Nie ma bardziej popularnych aplikacji w branży fintech. Choć tempo umocnienia złotego może zwolnić, nie wyklucza się utrzymania siły polskiej waluty w krótkim terminie. Należy jednak wziąć pod uwagę sezonowe wahania.

Leave a Comment